Dolegliwości | Inne powszechne dolegliwości | e-oczy.pl

Wielkość czcionki: A A A

POLEĆ ARTYKUŁ
Inne powszechne dolegliwości
Drżenie powiek

To dość częsty objaw u wielu osób. Najczęściej oznacza niedobór magnezu. Zdarza się, że jest to sygnał kłopotów z układem nerwowym. Jeśli objawy nie ustępują, należy skonsultować się z internistą. Zaleci on zapewne zażywanie preparatów z magnezem (najlepiej w formie chelatowanej), lub dodatkowo zleci wykonanie badań.


Przekrwione spojówki

Najczęściej jest to objaw zapalenia spojówek. Może ono mieć podłoże alergiczne, być efektem braku snu, lub po prostu wynikać z przebywania w zadymionych lub zakurzonych pomieszczeniach. Zaczerwienione białka mogą być też sygnałem braku niektórych witamin.


Suchość w oku

Może się objawiać dyskomfortem, uciskiem lub nawet lekkim bólem. Spojówki są przekrwione, możemy nawet tracić ostrość widzenia. Powodem jest zbyt mała ilość łez lub ich niewłaściwa jakość. Postaraj się ograniczyć oglądanie telewizji i korzystanie z komputera. Unikaj miejsc klimatyzowanych. Zapytaj o sztuczne łzy w zakładzie optycznym lub aptece.


Pęcherzyki na powiece

Czy nie pojawiły się podobne objawy na wargach? Zmiany na powiekach może wywoływać ten sam wirus. Skonsultuj się z okulistą. Zapewne zaleci on doustne zastosowanie leku przeciwwirusowego oraz witamin z grupy B.


Żółte grudki na powiekach

Jeśli umiejscowione są na powiekach i przy nosie, są to zapewne złogi cholesterolu. Koniecznie zbadaj poziom cholesterolu i trójglicerydów. Skonsultuj wyniki z lekarzem, zrezygnuj z tłuszczu zwierzęcego, rozważ przyjmowanie preparatów z kwasami omega.