Jak dbać o oczy? | Kompleksowe preparaty | e-oczy.pl

Wielkość czcionki: A A A

POLEĆ ARTYKUŁ
Kompleksowe preparaty
Niezbędnym warunkiem dla prawidłowego funkcjonowania wzroku jest dostarczenie naszemu organizmowi składników niezbędnych do jego ochrony. Nasza dieta często jednak pozostawia dużo do życzenia. Specjaliści polecają więc uzupełniać niedobory w diecie za pomocą wysokiej jakości preparatów kompleksowo wspierających wzrok.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów spełniających tą funkcję. Niestety jednak, jakość części z nich pozostawia wiele do życzenia. Jak wybrać więc najlepszy dla nas preparat? Wybierając go musimy wziąć pod uwagę takie czynniki jak skład, forma, przyswajalność, oraz oczywiście zasobność naszego portfela.

W chwili obecnej preparatami szczególnie godnymi polecenia są Luteina bio-complex oraz Gold Luteina. Warto poznać je bliżej i wybrać jeden z nich.Gold LuteinaLuteina bio-complex


Maksymalne wsparcie wzroku osób w każdym wieku!

Najwyższa dawka naturalnej luteiny w kapsułce płynnej!

Gold Luteina to kompleksowy preparat, maksymalnie wspierający wzrok osób w każdym wieku.
Gold Luteina
Zawiera najwyższą na rynku dawkę luteiny – aż 22 mg w jednej kapsułce. To bardzo istotna informacja, gdyż substancja ta pełni bardzo istotną rolę w ochronie plamki żółtej oka, a więc narządu odpowiedzialnego za widzenie centralne.

Dodatkowo, zawiera także wysoką dawkę kwasu DHA wspierającego pracę elementów strukturalnych siatkówki oka. Innym ważnym karotenoidem wchodzącym w skład preparatu jest zeaksantyna.Co bardzo istotne, Gold-Luteina™ w formie kapsułek płynnych, produkowana jest w technologii Flow Caps Liquid Technology®, gwarantującej szybką absorbcję i wchłanialność w organizmie,  utrzymanie wysokiej jakości zastosowanych składników oraz zapobiegającej utlenianiu się substancji aktywnych.

Preparat zawiera także cynk w postaci innowacyjnych peletek, oraz witaminy A oraz E. W jednym opakowaniu znajduje się 30 kapsułek. Wystarcza ono na jeden miesiąc stosowania.


 • Najwyższa na rynku dawka luteiny - aż 22mg!

 • Kompleksowy skład maksymalnie wspierajacy oczy

 • Innowacyjna forma kapsułek płynnych Flow Caps Liquid Technology, gwarantująca doskonałą absorbcję składników aktywnych w organizmie

 • Cynk w doskonale przyswajalnej i hipoalergicznej formie chelatu Albion zawarty w innowacyjnych mikropeletkach
 • Naturalna forma luteiny i zeaksantyny z aksamitki wyniosłej


 • Olej rybi standaryzowany na zawartość kwasu DHA


 • Tylko jedna kapsułka dziennieW skład preparatu Gold Luteina wchodzą następujące substancje:Luteina i zeaksantyna

Są barwnikami z grupy karotenoidów naturalnie występującymi w roślinach. Ulegają one w organizmie przekształceniu w witaminę A. Luteina wraz z zeaksantyną skumulowana jest w największym stopniu w soczewce oka i w centralnej części siatkówki  – plamce żółtej. Plamka żółta umożliwia widzenie centralne i odpowiada za ostrość widzenia.  Wykorzystując lipofilne właściwości luteiny i zeaksantyny, połączenie ich z olejem DHA stwarza optymalne warunki pozwalające na efektywną absorbcję w organizmie.


Kwas DHA

Jest głównym strukturalnym tłuszczem tkanek mózgowych, centralnego układu nerwowego, występującym 
w  wysokiej koncentracji w błonach strukturalnych siatkówki oka, dzięki czemu przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia i funkcjonowania narządu wzroku.


Witamina E

Jako naturalny przeciwutleniacz uczestniczy w ochronie komórek przez stresem oksydacyjnym.


Cynk i witamina A

Cynk wraz z witaminą A odgrywającą kluczową rolę w procesie specjalizacji  komórek; przyczyniają się do zachowania prawidłowego widzenia.
 Skuteczna ochrona wzroku przed procesami degeneracyjnymi!

Luteina bio-complex to preparat zaprojektowany z myślą o ochronie oczu przed postępującymi z wiekiem procesami degeneracyjnymi.

Luteina bio-complex
Zawiera wysoką dawkę luteiny, która pełni bardzo istotną rolę w ochronie plamki żółtej oka, a więc narządu odpowiedzialnego za widzenie centralne.

Dodatkowo w jej składzie znajdują się inne, ważne substancje odpowiedzialne za walkę z wolnymi rodnikami uszkadzającymi siatkówkę.

W jednym opakowaniu preparatu znajduje się 30 kapsułek. Wystarcza ono na jeden miesiąc stosowania. Niewątpliwą zaletą produktu jest również jego przystępna cena. • Wysoka dawka luteiny pełniącej istotną rolę w ochronie plamki żółtej oka

 • Wysoka zawartość substancji odpowiedzialnych za walkę z wolnymi rodnikami uszkadzającymi siatkówkę

 • Cynk w doskonale przyswajalnej i hipoalergicznej formie chelatu Albion
 • Luteina pochodząca z bioaktywnych ekstraktów roślinnych

 • Tylko jedna kapsułka dziennie


W skład preparatu Luteina bio-complex wchodzą następujące substancje:Luteina

Barwnik niezwykle istotny dla ochrony oka. Luteina należy do grupy karetonoidów i działa jak specjalny filtr,  eliminujący wolne rodniki, uszkadzające narząd wzroku. Szczególnie wysokie stężenie tej substancji występuje w plamce żółtej oka.


Cynk

Cynk pełni niezwykle ważną rolę w naszym organizmie, ponieważ jest składnikiem niezbędnym w procesie przekształcania witaminy A w retinal, niezbędny w procesie widzenia. Ponadto, wzmacnia on aktywność enzymów niszczących wolne rodniki w obrębie narządu wzroku. Cynk zawarty w Luteinie bio-complex ma postać wysoko przyswajalnego i hipoalergicznego chelatu aminokwasowego Albion.


Selen

Selen to niezwykle ważny składnik mineralny, silny antyoksydant, którego odpowiednia podaż w diecie  jest istotna dla prawidłowego działania narządu wzroku.


Witamina C i bioflawonoidy

Witamina C to kolejny bardzo silny antyoksydant. W połączeniu z selenem i bioflawonoidami może wspomagać siatkówkę oka w walce z wolnymi rodnikami. Witamina C uczestniczy też w produkcji kolagenu (białka strukturalnego znajdującego się m. in. w oku)


Tauryna

Chociaż organizm człowieka potrafi produkować ten istotny dla zdrowia człowieka aminokwas samodzielnie, to jednak w warunkach narażenia na niekorzystne czynniki środowiskowe, złą dietę oraz stres, ilość ta może okazać się niewystarczająca.